A 34. Magyar Filmszemle programja az Uránia Nemzeti Filmszínházban
Január 28. Kedd
  Díszterem   Fábri   Csortos
10.00 SZFE 1, 60'        
11.15 SZFE 2, 90'        
13.00 SZFE 3, 73'        
14.30 SZFE 4, 80'        
Január 29. Szerda
9.30 SZFE 5 14.30 Szuhay - Kőszeg: Kései születés, 65' 13.45 Bódis: Rabszolgavásár II. 35'
10.45 SZFE 6 16.00 Kőrösi András: Doki, 18'd   Szabó Zs: Hány kocka egy másodperc? 31'
12.00 SZFE 7   Kelemen Zsolt: Ötkarikás díjazottak, 50'd 15.00 Baróti: Jancsó forgat
13.15 SZFE 8   Rock Beáta: Lábmosás Alfa-Omega 18'd 16.00 Kontra Mária: Lovak festője, 46'd
14.30 Na végre, itt a nyár! 18.00 Török Ilona: Az utódok reménysége, 26'd   Kontra Mária: Ősvilági pompei, 36'd
16.00 Sobri   Török Ilona: Útmutató, 26'd 17.45 Poppé Béla: Emberek a felvevőgéppel, 28'd
18.00 Hídember 19.15 Mátis Lilla: Ember Judit - Pócspetri bővített kiadás, 35'd   Poppé Béla: Nizzáról jut eszembe - 70 év múlva, 10'd
20.30 Szerelemtől sújtva   Nádasi L. - Tényi I.: A vád: népek barátsága elleni uszítás, 35'd   Poppé Béla: Roki Ralli 5, 17'd
    20.30 Tényi István: Lejtőn felfelé pályázati úton, 38'd   Ocsenás Tamás: Úgy éreztem, megérkeztem, 26'd
      Marossy G. - Tényi I.: Azok a székely fiúk, 35'd 19.30 Radó Gyula: A Lőw család 100 éve (I-II), 52'd
          Andits P. - Béres D.: Globalize it!, 23'd
Január 30. Csütörtök
10.00 Varga Á: Fekete lista - cigány munkaszolgálatosok 1944, 681 14.30 Edelényi: Egy igaz ember, 65' 16.00 Erős Péter: A hűség városa Sopron, 28'd
11.30 Dessewffy: Párhuzamos töredékek, 55' 16.00 Seprődi Kiss Attila: Haldokló emlékezet, 46'd   Erős Péper: Kaposvári történetek, 23'd
13.00 Sós Á: Tőkések vagyunk, vagy mi? 75'   Kurucz Sándor: A Czitári hegyek alatt, 41'd   Erős Péter: Magyarország lenyomata: Bozsó gyűjtemény, 23'd
14.30 Forgács Péter: A püspök kertje, 57' 18.00 Buglya Sándor: Úgy mondjam, ahogy volt, 80'd   Erős Péter: A filmrendező az Isten háta mögött, 25'd
16.00 Kézdi K: Az a nap, 123' 19.15 Karácsony Molnár Erika: Ez úgy igaz, ahogy hiszitek, 56'd   Erős Péter: Kaposdadai Arborétum, 24'd
18.30 Janisch: Bozsik Yvette 20.30 Kamondi Zoltán: Márkus, az erdélyi (Magyar Tarka) 62'd   Erős Péter: Világjáró fotóművész, 25'd
  Moharos: Mikor 67'     19.15 Karácsony Molnár Erika: Ez úgy igaz, ahogy hiszitek, 56'd
19.45 Almási: Az út, 58'     20.30 Gulyás János: Gastarbeiter maradtam végig, 83'd
21.00 Szent Iván napja, 91'        
Január 31. Péntek
10.00 Sólyom: A. Toth, 50' 14.15 Varga Ágota: Mondani a mondhatatlant, 60'd 14.00 Kollár-Klemencz L.- Tóth T.: Konyha, 13'k
11.30 Fekete: Simó S. 15.30 Kinyó F. Tamás: Gróf Széchenyi Zsigmond - pályarajz egy vadász-íróról, 44'd   Lőwy Gábor: Altató, 2'k
  Sólyom: Fehér Gy. 72'   Kinyó F. Tamás: Kegyelem, 23'd   Lőwy Gábor: Édes sósvíz, 8'k
13.00 Szekeres: Mami blue, 55' 17.00 Szabó Károly: Csalóka film, 48'd   Melegh Tibor: Katalizátor, 9'k
14.30 Magyar n.A: Dzsumbuj, 90'   Dékány István: Kerti ünnep, 53'd   Szita János: A vándor bosszúja, 5'k
16.30 Pálos: 6 vasárnap + a fény, 61' 19.00 Tölgyesi Ágnes: 98-an, 90'd   Nagy Viktor: A telep, 12'k
18.00 Lengyel: Kistestvér, 76' 20.45 Füredi Zoltán: Magyar génmesék, 56'd 15.00 Vida Mihály: Közép-Magyarország kisvasútjai, 30'd
19.30 B. Nagy: Pejkó, 74' 22.00 A titok gyermekei, 116'   Vida Sándor: Lánc lánc csillaglánc, 52'k
21.00 Kelj Fel, Komám, ne aludjál, 85'     16.30 D.Tóth Éva: Rufusz portfólio, 30'd
23.00 Ács: 1Gbyte 90'       Sára Júlia: filmesek egyrakáson, 40'd
        18.00 Makó Andrea: Fizetek főúr!' - kávéházi történet, 40'd
          Makó Andrea: Almási Miklós, 30'd
        19.30 Makó Andrea: Csisztyakovó, 50'd
          Makó Andrea: Esztena, 39'd
        21.15 Letenyei L. - Bendl V. - Berceli P.: A Samszán család - muszlim - magyar együttélés, 50'd
        22.30 Szökés Budára, 138'
Február 1. Szombat
10.00 Péterffy: Namika, 55' 10.00 Hevér Zoltán: Furugy II., 47'd 10.00 Mészáros Attila: Az utolsó tekercs, 31'k
  Mérei: A hetedik szoba, 30'   Hevér Zoltán: 100 éve született ordas Lajos püspök, 60'd   Novák András: Ha én gazdag lennék, 21'k
  Xantus: Egy az Isten, 52' 12.00 Hevér Zoltán: A Gályarab prédikátorok emlékezete   Tóth Csaba: Főpróba, 18'k
12.30 Felvidéki: Vadkörték, 75'   Szabó Eszter: Magyarországi protestáns egyházak, 45'd 11.30 Varga Ádám: Kire ütött ez a gyerek? 25'k
14.00 Tari: A tündérek ajándéka, 28' 14.00 Szádvári Lídia: A ping-pong doki, 39'd   Mándi I - Dusa G.: Plázaláz, 34'k
  Pataki: Semmiből egy új vikágot, 54'   Visky András: Azok a finom szellemi dolgok, 58'd 12.45 Sütő Georgina: Kép, cím nélkül, 10'k
16.30 M. Tóth: Animare Necese Est, 90' 16.00 Dénes Gánor: A kamerás ember, 53'd   Szlamka György: Állva maradás, 11'k
18.30 Gyarmathy: Táncrend, 37'   Petrovics Eszter: Egy gűjtő és gyüjteménye: Ernst Múzeum   Orosz Dénes: Kulcslyukon surranó szerelem, 45'd
  Vízi: A találkozás elkerülhetetlen, 40' 17.45 Spáh Dávid: Huncut, 4'k 14.00 Formanek Csaba: A fénydublőr, avagy a szabadságharc mártírja, 18'k
20.00 Rinaldó, 103'   Sereglei András: Csókolj nagyon… 59'k   Horváth András: Tigrics, 30'k
22.00 Vagabond, 117' 19.00 Mészáros Péter: Kolostorlakók I-II. 80'd   Horváth Márk: Viselkedéskultúra, 12'k
    20.30 Szobolits Béla: Sírsz Magyarországért, sírjál, 141'   Kóti Judit: Így éltünk az ezredfordulón - testi higiénia, 18'k
        15.45 Méry Zsuzsa: Káprázatok, 26'k
          Méry Zsuzsa: A váci úton, 22'd
          Méry Zsuzsa: Középkorú értelmiségi állást keres, 40'd
        17.45 Kresalek Gábor: Gotov je, 37'd
          Kőszegi Edit: Távoli testvérek, 60'd
        19.45 El Eini Sonja: Mese a demokráciáról, 62'd
        21.00 Sághy Gyula: Kulák golgota, 68'd
        22.15 Einstein meg a shotgun, 75'
Február 2. Vasárnap
10.00 Kisfaludy: Gyömrői gyilkosságok, 63' 10.00 Téglássy Ferenc: A szeretet vára Déva I-II, 52'd 10.00 Csonka Judit: Menteni az életed árán is
11.30 Németh G: Világbajnok, 22'   Téglássy Ferenc: Ajándékok voltatok, 26'd   Szederkényi Júlia: Kép/gyár gyár/kép, 40'd
  Ocsenás: Pető András, 52' 11.45 Frivaldszky Bernadett: Halállal lakoljanak? 55'd 12.00 Szederkényi Júlia: Ganz gut/építészet 40'd
  Siklósi: Menedéket adó váram, 70'   Frivaldszky Bernadett: Miért nem hív az Isten közülünk is papokat? 55'd   Szederkényi Júlia: Millenáris park, 40'd
14.30 Csillag: A megye árvái I-II, 209' 14.00 Sólyom András: Művészetek Völgye 2002 I-II 50'd 14.45 Török Zoltán: Cyanide blues, 28'd
18.30 A Gyanú, 75'   Sólyom András: Titanic filmfesztivál 2002 25'd   Zsigmond Dezső: Nagy-Kálózy Eszter színművésznő, 29'd
20.15 Bolondok éneke, 108' 15.30 Sólyom andrás: Antonius és Kleopátra, 25'd   Zsigmond Dezső: Avar István színművész, 28'd
22.30 Rengeteg, 95'   Sólyon András: II. Pécsi országos színházi találkozó I-II, 50'd 16.00 Horváth M. - Nagy L: Magyar népmesék, 13'a
    17.00 Erdélyi Péter: 56-os szovjetek, 27'd   Szoboszlay Péter: Ujjgyakorlatok 2000-2002, 12'a
      Erdélyi Péter: Mezítláb Szibériában, 48'd   Szilágyi Varga zoltán: Utazás a föld középpontja felé, 52'a
    18.30 Eperjessy Jenő: A cerafától a menyecskemosdatásig, 26'd 17.30 Czencz József: Goranga, 14'd
      Keresztessy Sándor: Keletre kéne menni, mert ottan szép az élet, 68'd   Szomjas György: A szászcsávási banda, 57'd
    20.30 Tari János: Távoli templom, 90'd 19.00 Kovács Júlia: Alföldi - a fenegyerek, 28'd
    22.15 Szabó László: Az ember, aki nappal aludt, 100'   Fehér György: Találkozás Zente Ferenccel, 46'd
        20.30 Schilling Árpád: Közellenség, 108'
Február 3. Hétfő
10.00 Varga O: Mariann, 28' 13.30 Szitha Miklós: Barcika, 59'd 13.30 Dr. Kiss G - Galambos T.: Karácsonytól Szent István napjáig, 50'd
  Surányi: Tiszta románc, 52' 14.45 Bán Dávid: Budapest Keleti - Paris Nord, 60'd 14.45 Cséke Zsolt: A háztűzörző, 57'd
11.30 Pápai: Tebenned bíztunk, 61' 16.00 Dégi János: Például Angéla, 46'd 16.00 Farkas György: Kárásztelki lakodalom, 292d
13.00 Tölgyesi: Utolsó mentsvár, 60'   Dégi J - Kóczé A.: Másodosztály, 55'd   Bancsik György: Tanyálmodók (Sárhalom), 51'd
14.30 Medgyesi: Egyszer volt az Uránia, 40' 18.00 Bakos Katalin: Nem menkülhetsz (Illyés portré), 45'd 18.00 Papp Gábor Zs: Szülőföldem Budapest, a partik népe 51'd
  Papp G. Zs.: Szülőfalum Budapest - a flaszter népe, 47'   Sára Balázs: In memoriam Németh László, 65'd   Papp Gábor Zs: Szülőföldem Budapest, a flaszter népe 47'd
16.30 Amo mama, 75' 20.00 Győrffy M - Győrffy Sz: 'Amit írok, azt tiszta öröm' - Kertész Imre, 50'd 20.00 Mérey Anna: Költői Percek, Orbán Ottó, 13'd
18.00 Táncalak, 77'   Góczán Flórián: Boszorkányper az akadémián, 50'd   Mérey Anna: Költői Percek, Parti Nagy Lajos, 15'd
19.30 Telitalálat, 100' 22.00 Juhász-Schilling-Szalay: Csúnya betegség, 26'   Bujdosó György: A frigyláda, 40'd
21.30 Tamara, 100'   Oláh: Dixi, 50' 21.30 Boldog Születésnapot, 99'
Február 4. Kedd
13.00 Jász: Mr. Vulkán, 28' 14.00 Molnár G - Hagitai L: Noé tekintete, 58'd 14.00 Mógor Ágnes: Kutyásfilm, 52'd
  Pap Á: Fellebbezésnek helye nincs, 501   Milo M. - Feigel L.: Budapest 'Barlangfőváros' 28'd   Molnár Anikó: Két élet, 12'd
14.30 Ferenczi: Magyar buletin, 80' 16.00 Szabó Simon: Zsebszötem, 24'k   Molnár Anikó: Pánik, 23'd
16.00 A rózsa énekei, 109'   Csík Judit: Hallod, bejött, 9'd 16.00 Mispál Attila: Egymást olvasva, 40'd
      Baranyi Tünde: Kaffka, 17'd   Petőcz Tamás: Álomból valóság, 602d
      Kővári Bronz József: Szülőfalum Vasárnap 11'k 18.00 Pataki Éva: Kiutazása közérdeket sért, 55'd
      Szirmai Norbert: Jobb a Fradi, 17'd   Wiegmann Alfréd: Fény az alagút másik végén I-II, 62'd
    18.00 Zoltán János Péter - Martini T.: Képírás Peru és Bolívia színeiből, 52'd 20.15 A püspök kertje, 57'
      Varga György: Filmfotósok, 48'd    
    20.00 Somogyvári Rudolf: Baráberek, 50'd    
      Somogyvári Rudolf: Zajti Ferenc portré mozaik, 59'd    
Február 5. Szerda
  Díjnyertes filmek 16.45 Tóth Béla: Kézfogás a magasból, 65'd 11.45 K1 55.5'
    18.00 Zakál Edit: Az élet hideg álom, 25'k 13.00 K2 63'
19.00 Egy hét Pesten, és Budán, 1201   Zilahy Tamás: A múzsa csókja, 45'k 14.15 K3 62'
21.15 Jött egy busz, 100' 20.00 Vicsek Ferenc: Bolygótűz, 100' 15.30 K4 68'
    22.00 Dyga Zsomber: Tesó, 106' 16.45 K5 65'
           
        18.00 Tóth Péter Pál: Tigrisszelidítő, 92'd
        20.00 Pacskovszky József: A boldogság színe 90'